2018 Men’s Night Rules

Join our Mailing List

June 18th - Tee Times


Fullerton/Adams vs Lamb/Doyle 1 _ 5:30
Patterson/Chappell vs Seo / Tea Won Lee 1A _ 5:30
Nason/Oddishaw vs Doucette/MacFayden 2 _ 5:30
B.Doyle/A. Leslie vs Mullins/MacPherson 3 _ 5:30
Connor/Forsythe vs Bursey/McCauley 3A _ 5:30
J Richard/PL Mallet vs Cormier/Boddy 4 _ 5:30
JP Aube/ PL Pelletier vs Crowley/Hansen 4A _ 5:30
Wry /Dunn vs Hopkins/Granville 5 _ 5:30
Steeves/Hale vs J Stewart/James McQade 6 _ 5:30
Adams/Schembri vs Lovegrove /Power 6A _ 5:30
Charters/Schlichter vs Bucky/Bechervaise 7 _ 5:30
Schella /Guimond vs Quinn/Gould 7A _ 5:30
D Scott/ Todd Rice vs H. Ari / B. MacDonald 8 _ 5:30
Butler/Thomas vs Rolin/White 8A _ 5:30
Nixon/Girourd vs Barbour/Horseman 9 _ 5:30
Beaulieu/Buchanan vs Roberts/Strickland 10 _ 5:30
Ryan/Whitaker vs Wynter/Wilson 10A _ 5:30
B MacDonald/ B Murphy vs Rollins/Biron 11 _ 5:30
Bransfield/Bransfiled vs Deware/Irvine 11A 5:30
Beauchemin/MacSweyn vs VanWeston/Kennedy 12 _ 5:30
McNally/Paradis vs Andrews/Nameth 13 _ 5:30
R Smith/Kevin McDonald vs McIsaac /Lantz 13A _ 5:30
J Cormier / N Cormier vs Steylen/Hill 14 _ 5:30
Woodman/Williams vs Van Egmond/Sean Connors 15 _ 5:30
O'Donnell/Giffen vs Dalrymple/Leahy 16 _ 5:30
Rupert/Dixon vs MacKenny/Gammell 16A _ 5:30
B Reed /G MacPherson vs Woods/Fullem 17 _ 5:30
Goguen/ Pauley vs Sobey/Stace 17A _ 5:30
A.Doyle/Thorburn vs K. Lawson/ R Macdonald 18 _ 5:30
C.Lawson/Hanson vs Thompson/McCarthy 18A _ 5:30
 

Draw for Monday,  June 11th


MacKenny/Gammell vs B Reed /G MacPherson 1 _ 5:30
Goguen/ Pauley vs Rupert/Dixon 1A _ 5:30
A.Doyle/Thorburn vs Woods/Fullem 2 _ 5:30
C.Lawson/Hanson vs Sobey/Stace 3 _ 5:30
Thompson/McCarthy vs K. Lawson/ R Macdonald 3A _ 5:30
Andrews/Nameth vs R Smith/Kevin McDonald 4 _ 5:30
J Cormier / N Cormier vs McNally/Paradis 4A _ 5:30
Woodman/Williams vs McIsaac /Lantz 5 _ 5:30
O'Donnell/Giffen vs Steylen/Hill 6 _ 5:30
Dalrymple/Leahy vs Van Egmond/Sean Connors 6A _ 5:30
Roberts/Strickland vs Ryan/Whitaker 7 _ 5:30
B MacDonald/ B Murphy vs Beaulieu/Buchanan 7A _ 5:30
Bransfield/Bransfiled vs Wynter/Wilson 8 _ 5:30
Beauchemin/MacSweyn vs Rollins/Biron 8A _ 5:30
VanWeston/Kennedy vs Deware/Irvine 9 _ 5:30
Bucky/Bechervaise vs Schella /Guimond 10 _ 5:30
D Scott/ Todd Rice vs Charters/Schlichter 10A _ 5:30
Butler/Thomas vs Quinn/Gould 11 _ 5:30
Nixon/Girourd vs H. Ari / B. MacDonald 11A 5:30
Barbour/Horseman vs Rolin/White 12 _ 5:30
Cormier/Boddy vs JP Aube/ PL Pelletier 13 _ 5:30
Wry /Dunn vs J Richard/PL Mallet 13A _ 5:30
Steeves/Hale vs Crowley/Hansen 14 _ 5:30
Adams/Schembri vs Hopkins/Granville 15 _ 5:30
Lovegrove /Power vs J Stewart/James McQade 16 _ 5:30
Lamb/Doyle vs Patterson/Chappell 16A _ 5:30
Nason/Oddishaw vs Fullerton/Adams 17 _ 5:30
B.Doyle/A. Leslie vs Seo / Tea Won Lee 17A _ 5:30
Connor/Forsythe vs Doucette/MacFayden 18 _ 5:30
Bursey/McCauley vs Mullins/MacPherson 18A _ 5:30
 

9 Week Round Robin Schedule